Джеймс Хардън наниза 41 точки, за да остави Хюстън жив срещу Голдън Стейт. Ракетите спечелиха със 126:121 след продължение и намалиха пасива си в серията на 1-2 победи. Мач №4 отново ще бъде в Тексас.

Кевин Дюрант бе неудържим за Уориърс с 46 точки, но те не стигнаха на Голдън Стейт. Стеф Къри направи много слаб мач и макар и да вкара 17 точки, бе едва 7 от 23 от игра. Клей Томпсън бе 6 от 16 и реализира 16 точки, а въпреки че играха слабо шампионите можеха да измъкнат успеха.

Голдън Стейт започна по-добре и дръпна с няколко точки в началото. Домакините не бяха ефективни и Уориърс се откъснаха с 20:11 в средата на първата четвърт.

Тогава обаче Ракетите затегнаха защитата си и започнаха до топят изоставането, като се доближиха само до 25:26 след първите 12 минути.

Във вторите те започнаха със серия от 11:1, след като Уориърс останаха без кош от игра 4 минути и половина. Разликата скочи до 38:27, а Ерик Гордън продължи да бъде страхотен с 20 точки до почивката и общо 30 в мача, която дойде при 58:49. Голдън Стейт бе едва 3 от 16 от тройката през първото полувреме.

В третата част домакините продължиха да водят с десетина точки, въпреки че Дюрант се разигра. Тексасци вкараха важни тройки, но след точен изстрел в края на периода от Дреймонд Грийн, последната четвърт започна при 91:84 в полза на тексасци.

В третата четвърт обаче Дюрант се развихри с бързи 10 точки и Голдън Стейт поведе с 94:93. Последва гонитба кош за кош, преди Андре Игуодала да вкара тройка за 112:110 46 секунди преди края. Хардън обаче изравни от линията. Дюрант пропусна и домакините не успяха да стреля, което прати мача в продължение.

В него на сцената излезе Брадата. Той вкара флоутър за 119:116, а след като Дюрант върна коша, Пи Джей Тъкър реализира ключов кош. Последва тройка от върха на Хардън 49 секунди преди края. Дюрант реализира 3 изстрела от линията, но Хардън реализира при пробива си 26 секунди до края. След това Стеф Къри пропусна да забие и Уориърс прекратиха съпротивата.