Голдън Стейт Уориърс загуби тежко и втория си мач от началото на сезона в НБА, след  като отнесе сериозен шамар от Оклахома Сити – 92:120.

Финалистът от последните 5 сезона изостана с 20:35 още след първата четвърт, а на почивката губеше с 37:70. Разликата мина 40 точки в третия период, преди в последния малко да падне.

Неприятното е, че в играта на калифорнийци нямаше настроение, а освен това имаше доста хаос в действията. Стеф Къри вкара 23 точки, а ДиАнджело Ръсел остана само с 6, като бе изгонен в средата третата четвърт, след като протестира при една ситуация и набързо получи две технически нарушения.

Денис Шрьодер реализира 22 точки за Тъндър от пейката, а Данило Галинари добави 21, за да могат Гръмотевиците да спечелят първия си мач от сезона след 2 поражения в първите срещи.

Домакините успяха в 55% от стрелбите си срещу едва 33% за Голдън Стейт. Те превъзхождаха във всяко едно отношение, независимо че направиха цели 22 грешки.