Звездата на Атланта Трей Йънг обяви, че мачът с Маями е свършил. Оказа се обаче, че Горещите едва започват.

Гардът заяви „Всичко приключи!“ отправяйки се към пейката при аванс на Ястребите от 6 точки минута до сирената. Последва обаче серия от 22 поредни точки и Маями спечели със 135:121 след продължение. Това бе мач №1500 за легендата Винс Картър, който вкара 12 точки за Атланта.

Младокът Дънкан Робинсън изравни клубния рекорд от 10 тройки, като завърши с 34 точки. Той и Джими Бътлър реализираха от разстояние в последните секунди, за да осигурят 5 допълнителни минути, в които отборът им вкара първите 16 точки!

Кендрик Нън реализира 36 точки, а Бам Адебайо и Бътлър направиха трипъл-дабъли, за да могат Горещите да продължат с впечатляващото си представяне. Те са с баланс 18-6 и 11-0 у дома.

Останалите резултати: Шарлът – Вашингтон 114:107, Филаделфия – Денвър 97:92 (Сиксърс са 13-0 у дома, а Нъгетс паднаха за 5-и път в последните 6 мача), Портланд – Ню Йорк 115:87 (10-а поредна загуба за Никс).