Александър Везенков изигра най-добрия си мач в Евролигата за сезона, след като завърши с 12 точки и 5 борби, но Олимпиакос загуби визитата си на Реал Мадрид със 77:93.

Българинът бе на паркета 17 минути и половина, като успя в 5 от 7 стрелби от игра, вкарвайки и двата си изстрела от тройката. Той добави 2 асистенци и завърши с коефициент на полезност от 15.

За негово съжаление обаче, интрига в мача липсваше, защото Реал дръпна още след първата четвърт с 21:10 и след това контролираше двубоя, при това без да полага много усилия.

Разликата стигна 24 точки преди последната четвърт, след което мачът се доиграваше. Фабиен Козер поведе испанците с 18 точки, всичките през второто полувреме. Антъни Рандолф и Факундо Кампацо вкараха по 15.

С успеха Реал подобри баланса си до 10-3 и остава в челото, докато Олимпиакос е с 5-8 и все още търси постоянство. В друг мач Анадолу Ефес срази Фенербахче с 81:73, за да остане на първо място с показатели от 11-2.