Ден преди 35-ия си рожден ден ЛеБрон Джеймс премина границата от 9000 асистенции в кариерата си, след като направи 13, а ЛА Лейкърс победи Далас със 108:95.

Краля вкара скромните 13 точки, като стрелбата му бе едва 3 от 10, но като организатор отново се справи отлично, след като при успеха над Портланд предишната вечер се отчете с 16 паса.

„Това е нещо, което нося още от първия момент, в който хванах баскетболна топка. Още един от първите ми треньори ми каза, че едно от най-силните качества в играта ми е да привличам защитниците и след това да намирам свободни съотборници“ заяви Джеймс.

Антъни Дейвис водеше Езерняците с 23 точки, а Кентевиъс Колдуел-Поуп помогна с 19. Калифорнийци играха здрава защита, като ограничиха съперника едва 36% успешна стрелба от игра. Лука Дончич вкара 19 точки за Маверикс, но не бе на обичайното си високо ниво, а и през първото полувреме падна неприятно при един пробив, но продължи. След мача той се поздрави с Коби Брайънт, който му е казал няколко думи на словенски.

Лейкърс взе контрола върху мача след серия от 12:2 във втората четвърт, а в третата разликата скочи до 17 точки. В последния период преднината не падна под 11. Калифорнийци са с баланс 26-7 и остават лидери на Запад, докато Далес 5-и с 21-11.

Останалите резултати: Торонто – Оклахома Сити 97:98, Мемфис – Шарлът 117:104, Ню Орлийнс – Хюстън 127:112 (Хардън и Уестбрук не играха за Ракетите), Денвър – Сакраменто 120:115 (7-а поредна загуба за Кингс).