И без ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис за ЛА Лейкърс нямаше проблем! Езерняците записаха 8-а поредна победа, след като сразиха домакините от Оклахома Сити със 125:110.

Краля пропусна сблъсъка заради настинка, а Веждата отново не игра след тежкото си падане срещу Ню Йорк, но Кайл Кузма наниза 36 точки, Ражон Рондо добави 21, 12 борби и 8 асистенции, а резервите се включиха с общо 48 за впечатляващия успех.

„Ето затова сме страхотен отбор. Всеки е готов да помогне и се раздава максимално, когато е на паркета“ коментира Куин Кук, след като калифорнийци спечелиха първата четвърт с 41:19 и не погледнаха назад.

Гръмотевиците влязоха уверени в мача, след като спечелиха 11 от предишните си 13 срещи, но нямаха отговор за вдъхновеното представяне на съперника, който бе и без Дани Грийн.

В третата четвърт разликата скочи до 32 точки, а едва в последната падна до 11, но триумфът на гостите не бе поставен по никакъв начин под въпрос и Езерняците се подобриха до 32-7. Въпреки поражението Тъндър е с 22-17 и е твърдо в зоната на плейофите.

Останалите резултати: Бостън – Ню Олийнс 140:105 (Селтикс спряха серията си от 3 поредни загуби след 41 точки на Тейтъм), Детройт – Чикаго 99:108 (Биковете прекъснаха поредицата си от 6 поредни поражения), Далас – Филаделфия 109:91, Денвър – Кливланд 103:111, Портланд – Милуоки 101:122.