В деня, в който светът бе разтърсен от смъртта на Коби Брайънт, Зайън Уилямсън постигна първата си победа в НБА, при това след дабъл-дабъл.

Новобранец №1 завърши с 21 точки и 11 борби за 27 минути игра, а Ню Орлийнс победи Бостън със 123:108. Джру Холидей бе най-резултатен за Пеликанс с 25 точки, а Джей Джей Редик и Брадън Инграм помогнаха съответно със 17 и 16.

За разлика от първите два мача, в този Зайън бе на паркета и в последните минути, в които отборът му окончателно се откъсна напред, а той вкара последните 8 точки. Ню Орлийнс поведе с 62:44 на почивката и след това стигна до триумфа.

„Хубаво е, че играх и в края, и спечелихме. За съжаление обаче днес е тъжен ден за НБА. Докато растях изучавах движенията на Коби и имах екипите и с двата му номера. Разтърсени сме“ заяви Уилямсън, чийто тим продължава битката за 9-ото място на Запад.

Иначе във всички мачове от деня играчите и феновете отдадоха почит към Брайънт, като направиха или 24 секунди в нападение без да атакуват или 8 секунди в задно поле. Трей Йънг от Атланта дори се появи с №8 за първите секунди от двубоя.

Останалите резултати: Денвър – Хюстън 117:110, Сан Антонио – Торонто 106:110, Атланта – Вашингтон 152:133 (45 точки на Трей Йънг), Ню Йорк – Бруклин 110:97, Орландо – ЛА Клипърс 97:112, Мемфис – Финикс 114:109, Портланд – Индиана 139:129 (Деймиън Лилард наниза 50).