Джейсън Тейтъм продължи с отличното си представяне, като наниза 33 точки и взе 11 борби, а Бостън победи Юта със 114:103 в НБА.

Крилото се намира в отлична форма напоследък, като след паузата за Мача на Звездите има средно по 34,5 точки, 59,3% стрелбла от тройката, 56,6% обща стрелба и 8 борби на двубой.

Джейлън Браун реализира 20 точки, а Маркъс Смарт добави 17 за Келтите, които се откъснаха решаващо в първите минути, когато след серия от 15:5 поведоха със 100:87 и завършиха серията си от 4 поредни гостувания на Запад с показатели 3-1.

Донован Мичъл реализира 37 точки за Джазмените, които обаче загубиха за 4-и път поред и определено се намират в криза, като се смъкнаха на 6-о място в конференцията с показатели 36-22, но 7-ият Далас има само едно поражение повече.

Бостън пък се подобри до 41-17 и вече е съвсем близо до 2-ия на Изток Торонто, който е с 42-16, така че битката за домакинско предимство в първите два кръга от плейофите, ще продължи да бъде много оспорвана.

Останалите резултати: Шарлът – Ню Йорк 107:101, Кливланд – Филаделфия 108:94 (Джоел Ембийд получи контузия в рамото и напусна още в първата четвърт), Вашингтон – Бруклин 110:106, Атланта – Орландо 120:130, Маями – Минесота 126:129, Хюстън – Мемфис 140:112, Сан Антонио – Далас 103:109, Финикс – ЛА Клипърс 92:102.