Байерн Мюнхен победи Раджа Казабланка заслужено с 2:0 на финала на световното клубно първенство, който се игра на стадион "Стад де Маракеш".

Баварците откриха резултата в седмата минута чрез Данте, който се измъкна от изкуствената засада и разстреля противниковия вратар. В средата на първото полувреме Давид Алаба върна назад към Тиаго Алкантара и испанецът бе безпощаден от петнайсетина метра.

Мароканците имаха чудесно положение след груба грешка на Нойер, но топката мина на сантиметри от целта. След час игра Джердан Шакири нацели напречната греда от пет метра. Пет минути преди края на редовното време Раджа направи два големи пропуска.

Така Байерн стана за трети път в историята си световен клубен шампион. Трофеят е пети за мюнхенци през календарната 2013 година, а победата е под №50 за клуба за последните 12 месеца.

Европейският шампион започна по-активно, въпреки бурните освирквания от трибуните. Тони Кроос отправи първия удар в мача, но вратарят Аскри улови. На отсрещната врата Яжур би покрай дясната греда.

В седмата минута мюнхенци изпълниха корнер, при който Джером Боатенг насочи топката с глава към границата на малкия пеналт. Мароканците играха на изкуствена засада, но Данте се измъкна от нея и от шест метра разстреля вратаря Аскри с десния крак.

Момчетата на Пеп Гуардиола продължиха да атакуват. Томас Мюлер шутира от движение в наказателното поле, но топката бе насочена право в ръцете на противниковия страж.

После Байерн сътвори великолепна многоходова акция. Тиаго Алкантара премина през няколко съперници и намери Томас Мюлер в наказателното поле. Германецът чукна хитро с петичка към Давид Алаба, който шутира силно. Вратарят Аскри изпусна топката, но все пак я хвана на метър от голлинията.

Африканците отговориха с приличан контра по дясното крило. Отново Яжур направи добро впечатление със силен диагонален изстрел, който бе насочен в ръцете на Мануел Нойер.

В 22-та минута Давид Алаба бе изведен добре в наказателното поле и финтира съперник. Макар да се подхлъзна леко, най-добрият австрийски футболист върна назад към Тиаго Алкантаора, чийто удар от петнайсетина метра матира Аскри - 2:0!

Половин час след началото на срещата Франк Рибери центрира от корнер и Данте нанесе плътен удар с глава, който профуча над напречната греда. След това Шакири стреля фалцово с левия крак, но стражът на Раджа изби в нов корнер.

Точно когато Байерн бе на път категорично да откаже противника си от търсене на нещо във финалния сблъсък, вратарят Мануел Нойер реши да прави коледни подаръци на мароканците. Той изрита топката твърде силно към Данте, около когото дебнеше Читиби. Футболистът на тима от Казабланка веднага се опита да намери опразнената врата, но кълбото мина на сантиметри от лявата греда.

Тиаго Алкантара стреля покрай целта при поредната атака на германците, а малко след това Рибери бе препънат в наказателното поле на противника.

След подновяването на играта Байерн започна малко по-предпазливо и първата възможност бе за Яжур. Той засече с глава много добре след центриране отдясно, но топката бе насочена право в ръцете на Мануел Нойер.

Бе изминал един час игра, когато Филип Лам центрира отдясно и на границата на малкия пеналт напълно непокрит се оказа Джердан Шакири. Швейцарецът би с десния крак, но уцели напречната греда. При добавката Тиаго Алкантара на уцели вратата.

На отсрещната врата Мутуали показа умения, когато залъга трима защитници в червени екипи и стреля с левия крак, но над целта.

В 84-тата минута Данте не успя да изнесе топката и Мабиде се оказа лице в лице с Мануел Нойер, но шутира право в тялото на вратаря. Мутуали се оказа най-съобразителен и опита добавка, но от границата на малкия пеналт би над вратата!

В последната минута на редовното време мароканците сътвориха нова добра акция. Този път влезлият като резерва Кахани се изстреля напред, преследван от Данте и отправи точен, но слаб удар в ръцете на Нойер.

Байерн Мюнхен - Раджа Казабланка  2:0

1:0  Данте - 7'

2:0  Тиаго Алкантара - 22'

Байерн: Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня, Алаба, Лам, Кроос (Мартинес - 60'), Алкантара, Шакири (Гьотце - 80'), Рибери, Мюлер (Манджукич - 75')

Раджа: Аскри, Ел Хашими, Мутуали, Кароучи, Белмаалам, Гуехи, Олхадж, Хафиди (Кахани - 89'), Читиби (Мабиде - 49'), Ераки, Яжур (Сюлеймани - 78')