Германският шампион Байерн Мюнхен спечели първата си лятна контрола, надвивайки аматьорски Волфратсхаузен с 4:1 в мач с две полувремена по 30 минути. Пред близо 4000 зрители най-успешният германски клуб поведе още в третата минута чрез Мануел Винтцхаймер, а Томас Мюлер удвои преди почивката.

В началото и в края на второто полувреме се разписа Франк Евина. Малко преди последния съдийски сигнал в 60-ата минута почетния гол за Волфратсхаузен вкара Винченцо Потенца. Много силен мач за формацията на Карло Анчелоти направи крилото Кингсли Коман, който се отличи с две асистенции и удар в напречната греда.

Интересното е, че на вратата за Байерн днес беше сложилият край на кариерата си Том Щарке, който вече е координатор на вратарите в клубната академия. Той обаче реши да помогне на отбора по време на лятната подготовка заради кризата в отбора. Титулярът Мануел Нойер още се възстановява от пукната костица на стъпалото, а същото важи за резервата му Свен Улрайх, който лекува болки в лакътя. Третият вратар Кристиан Фрюхтъл пък скъса връзки. В неделя мюнхенци играят втората си контрола - срещу Херцогенаураух.

"Получи се хубав приятелски мач, хората са щастливи. Но дори и такъв мач е нещо различно от тренировка, където се правят почивки. Ние искахме да изиграем нормален мач. Четири гола са добре", анализира Томас Мюлер.

Ето и съставът на Байерн от днес: Щарке (Хофман - 31'), Хумелс, Фелдхаан (Май - 31'), Тюркалези (Обермайер - 31'), Фридъл, Пантович, Файн (Тарнат - 31'), Коман, Мюлер (Хингерл - 45'), Тилман, Винтцхаймер (Евина - 31')