С хеттрик на Франк Рибери германският шампион Байерн Мюнхен победи третодивизионния Зоненхоф Гросаспах с 5:3 в последната си контрола преди подновяването на сезона в Бундеслигата този петък.

Французинът реализира трите попадения в рамките само на 11 минути, а преди него за баварската машина се разписаха Кингсли Коман и Томас Мюлер. Аматьорите пък изиграха страхотен мач и успяваха да изравнят резултата цели три пъти срещу петкратния европейски клубен шампион.

Наставникът на Байерн Юп Хайнкес не можеше да разчита на трайно контузените Мануел Нойер и Тиаго Алкантара, както на оставените да почиват Матс Хумелс, Роберт Левандовски и Джошуа Кимих. 72-годишният специалист пусна два различна състава за двете полувремена.

Близо 5000 зрители изгледаха срещата на стадион "Алианц Арена" и определено не останаха разочаровани от получилото се зрелище. Първата добра възможност дори беше за гостите, но Свен Улрайх спаси, а после Кингсли Коман нацели гредата.

В 33-ата минута Коман все пак откри резултата, а малко след това пропуски направиха Сандро Вагнер и Корентен Толисо. Осем минути след гола на домакините Зоненхоф изравни от дузпа чрез Сане.

След почивката се получи истинска голова фиеста - Мюлер върна аванса на Байерн в резултата, като малко преди това Шабани нацели гредата. Грешка в защитата на мюнхенци обаче позволи Зом да изравни десетина минута след подновяването на играта.

Преди изтичането на час игра дойде редът и на Франк Рибери да се разпише, но аматьорите постигнаха трето изравняване чрез Родригес две минути след това.  Спиращият дъха спектакъл продължаваше, защото две минути след гола на Зоненхоф се стигна до втория гол на Рибери, сложил точка на спора с оформянето на хеттрика си в 70-ата минута.

5:3 Рибери - 70'

Байерн първо полувреме: Улрайх, Боатенг, Зюле, Алаба, Рафиня, Видал, Толисо, Робен, Хамес, Коман, Вагнер

Байерн второ полувреме: Щарке, Май, Фридъл, Бернат, Гьотце, Мартинес, Руди, Дорш (Винцхаймер - 76'), Мюлер, Рибери, Шабани