Байерн Мюнхен се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като победи Бешикташ с 3:1 и в реванша на турска земя. Така баварският колос продължава напред с общ резултат 8:1 от двата двубоя с комшиите.

Момчетата на Юп Хайнкес ликвидираха микроскопичните шансове на домакините за сензация още в 18-ата минута, когато Тиаго Алкантара откри резултата. Малко след това обаче той се контузи и беше заменен принудително.

Секунди след подновяването на играта Гонюл си вкара автогол, но четвърт час по-късно Вагнер Лав спаси честта на турците, реализирайки очакваното с нетърпение от публиката почетно попадение. В 84-ата минута обаче Сандро Вагнер върна аванса от два гола на мюнхенци.

Гостите започнаха доста по-добре на стадион "Водафон Парк" и още в първите секунди Томас Мюлер напредна, след което потърси скрит пас за Роберт Левандовски, но без успех. Последва акция отляво, като Артуро Видал стреля опасно с глава след центрирането на Давид Алаба, но не успя да уцели вратата.

Преди да изминат десет минути игра баварският колос пропусна още една добра възможност. Алаба стреля директно от пряк свободен удар и Толга Зенгин отби право пред погледа на Томас Мюлер, чийто опит за добавка се оказа доста разочароващ.

Минималната интрига се изпари моментално в 18-ата минута, когато Байерн откри резултата. Томас Мюлер центрира отдясно и сервира топката за връхлитащия Тиаго Алкантара, който се разписа без проблеми отблизо.

Последваха опасни атаки, при които двата отбора си размениха по един неточен удар чрез Матс Хумелс и Рикардо Куарешма. Малко по-късно Ленс отправи точен удар, но Свен Улрайх улови много спокойно. На отсрещната врата пък Левандовски изскочи зад гърба на защитата, но шутира много слабо и неточно, при което дори беше блокиран. До края на първата част се стигна до неточен удар Куарешма от фаул, а малко по-късно Боатенг би високо с глава.

Буквално секунди след подновяването на играта Бешикташ си вкара автогол. Рафиня центрира остро отдясно и Гьокхан Гонюл заби топката в собствената си врата при опит да изчисти.

Деситина минути след паузата Хамес Родригес получи много добра възможност да отбележи след подарък от защитата на противника, но не успя да уцели добре топката и Толга спаси. На отсрещната врата Куарешма стреля от упор, но беше блокиран.

Преди изтичането на час игра Бешикташ донякъде спаси честта си си почетно попадение. Грешка на Алаба изведе Вагнер лав на стрелкова позиция в наказателното поле и той беше спънат от Артуро Видал, но при удара на бразилеца топката влетя в мрежата, което не наложи и отсъждането на дузпа.

Само две минути след това Пектемек пропусна невероятно положение пред вратата на гостите, изпреварвайки Алаба след поредната грешка на неубедителния в този мач австриец. В средата на втората част точен, но слаб удар отправи влезлият като резерва Сандро Вагнер.

Четвърт час преди края на редовното време Хамес Родригес отправи силен фалцов удар, но кълбото профуча малко над очертанията на вратата. Малко след това Куарешма се завъртя и шутира, но Улрайх не беше затруднен.

В 84-ата минута Байерн реализира трето попадение чрез влезлия като резерва Сандро Вагнер, който вкара на празна врата с гърди, получавайки подаване след щастлив рикошет от Алаба.

Бешикташ - Байерн Мюнхен 1:3

0:1 Тиаго Алкантара - 18'
0:2 Гьокхан Гонюл - 46', автогол
1:2 Вагнер Лав - 59'
1:3 Сандро Вагнер - 84'

Бешикташ: Толга, Медел, Уйсал, Еркин, Гонюл, Озякуп, Арслан (Хътчинсън - 60'), Ленс (Талиска - 60'), Куарешма, Пектемек, Лав (Бабел - 75')

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс (Зюле - 46'), Боатенг, Алаба, Рафиня, Мартинес, Видал, Тиаго (Хамес Родригес - 35'), Рибери, Мюлер, Левандовски (Вагнер - 68')