Закъсалият Фортуна Дюселдорф шокира Байерн Мюнхен, измъквайки в последните секунди равенство 3:3 в двубой от 12-ия кръг на германската Бундеслига.

Германският първенец нанесе двоен удар още преди преполовяването на първата част, когато в рамките на три минути Никлас Зюле откри резултата, а после Томас Мюлер удвои. Баварците доминираха, но малко преди почивката Доди Лукебакио върна интригата.

Томас Мюлер реализира втория си гол в мача преди изтичането на час игра и по всичко личеше, че се пече разгром. Такъв обаче не последва, защото отборът от Дюселдорф се отбраняваше умело, а в 77-ата минута дори върна още едно попадение чрез Лукебакио.

Нещо повече - направилият мача на живота си Лукебакио вцепени стадион "Алианц Арена" в 93-ата минута, когато оформи своя хеттрик при четвъртата си възможност за деня. Така предпоследният в таблицата Фортуна събра едва 9 точки, а Байерн е пети с 21 пункта и вече изостава с цели девет от лидера Борусия Дортмунд, победил Майнц с 2:1 като гост.

Срещата можеше да започне по сензационен начин с гол за гостите, които обстрелваха вратата на шампионите след само 55 секунди. Най-добрият вратар в света за периода 2013-2016 година Мануел Нойер обаче внимаваше и спаси страховития снаряд на Лукебакио, а малко по-късно улови и удар на Усами.

Малко преди изтичането на четвърт час игра момчетата на Нико Ковач стигнаха до първи удар към вратата на закъсалия в класирането Фортуна. Джером Боатенг заложи на мощна тупалка извън наказателното поле, но все още не беше настроил мерника си.

В 17-ата минута Байерн все пак откри резултата чрез необичаен реализатор - Никлас Зюле. Централният бранител се оказа най-съобразителен при изпълнение на корнер и се възползва от лошото изчистване на топката, вкарвайки я с левия крак от десетина метра.

Само три минути по-късно баварците удвоиха преднината си след фамозен дълъг пас на Боатенг към Томас Мюлер. Последният се отличи с чудесно първо докосване и успя да излъже вратаря с майсторско чукване на топката.

Роберт Левандовски пропусна две добри положения за своите, при първото от които беше отлично снабден с хубав пас в наказателното поле от Леон Горецка, но полякът би покрай гредата.

Малко преди паузата Фортуна сюрпризира доминиращия си съперник с гол от нищото. Гостите атакуваха отдясно и Цимер успя да намери Доди Лукебакио, който простреля Нойер отблизо, охлаждайки страстите на "Алианц Арена".

След почивката Франк Рибери имаше добра възможност, но шутира в аут. Нещата все пак си дойдоха по местата преди изтичането на час игра, когато Левандовски пусна хитро с петичка за Томас Мюлер и германецът вкара по чудесен начин с левачката около границата на пеналта.

Левандовски така и не можеше да уцели вратата на противника, като този път силният му изстрел излетя доста встрани от целта. При добра акция на гостите пък ударът с глава на Финк профуча покрай страничната греда.

В 77-ата минута попадение на изведения от Гизелман с вълшебен скрит пас Лукебакио беше първоначално отменено, но след това правилно съдийската бригада го призна, използвайки "помощ от приятел" чрез системата за видеоповторения VAR.

На Левандовски определено не му вървеше, защото отправи още един неточен удар, този път с глава. В 89-ата минута полякът изпорти невероятно положение сам срещу вратаря, правейки опит за добавка.

Драмата обаче настъпи в 93-ата минута, когато Лукебакио беше изведен с още един пас от дълбочина и запази хладнокръвие. Нападателят получи четвърта възможност в мача и оформи своя хеттрик с прецизен удар.

Байерн Мюнхен - Фортуна Дюселдорф 3:3

1:0 Никлас Зюле - 17'
2:0 Томас Мюлер - 20'
2:1 Доди Лукебакио - 44'
3:1 Томас Мюлер - 58'
3:2 Доди Лукебакио - 77'
3:3 Доди Лукебакио - 93'

Байерн Мюнхен: Нойер, Зюле, Боатенг, Алаба, Кимих, Мартинес, Ренато (Рафиня - 80'), Горецка, Рибери (Робен - 71'), Мюлер (Хумелс - 92'), Левандовски

Фортуна Дюселдорф: Рензинг, Бормут, Камински, Цимерман, Гизелман, Бодзек (Хенингс - 85'), Финк (Караман - 76'), Щьогер, Цимер, Усами (Раман - 70'), Лукебакио