Германският хегемон Байерн Мюнхен стана първият отбор в историята с двама футболисти, вкарали четири гола в един мач в рамките на един сезон в Шампионската лига, показва статистика на Opta.

Както е известно, снощи голмайсторът на тима Роберт Левандовски се разписа за по-малко от 15 минути цели четири пъти във вратата на Цървена звезда. Сърбите бяха тотално надиграни и сразени с 6:0.

По-рано този сезон Серж Гнабри също заби четири гола в един мач. Той го стори при историческата победа със 7:2 над Тотнъм насред Лондон. Снощи германският национал получи почивка и изгледа мача от пейката.

Интересното е, че за Левандовски това е втората "четворка" в Шампионската лига, като с това постижение може да се похвали само суперзвездата на Барселона Лионел Меси.

Байерн пък печели първите си пет мача в груповата фаза за втори път след сезон 2013/14 и логично тимът завърши на върха в своята група.