Борусия Дортмунд съсипа Нюрнберг със 7:0 в изключително неравностойна среща от междинния пети кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Страхотен мач за "жълто-черните" направиха младият Якуб Бруун Барсен и капитанът Марко Ройс, които се разписаха през първото полувреме.

През втората част Ройс добави още един гол и асистенция, а Ларсен подаде на Марко при отлично взаимодействие между двамата за четвъртия гол на домакините.

Четвърт час преди края на редовното време се разписа и централният защитник на вестфалци Мануел Аканджи, а към края Санчо и Вайгъл добавиха още две попадения за домакините. Така Борусия Дортмунд събра 11 точки и се изстреля на втора позиция, докато Нюрнберг е 14-и с пет пункта.

Цял мач изигра бившият футболист на Лудогорец Върджил Мисиджан, но и той не помогна с нищо на безкрайно слабите в този мач франки.

Домакините откриха резултата още при първата интересна ситуация в срещата. Кристиан Пулишич изведе със страхотен пас младия нападател Якуб Бруун Барсен и последният копна много красиво над вратаря, намирайки левия ъгъл за първия си гол за Борусия в официални мачове.

Малко след това се стигна до невероятна възможност за голямата звезда Марко Ройс. Той се озова сам срещу вратаря след грешка на защитата, но стреля право в обсега на Бредлов и стражът спаси. Минута след това германският национал нанесе топовен изстрел, но спечели само корнер.

В 18-ата минута бившият футболист на Лудогорец Върджил Мисиджан беше изведен по дясното крило и той прати топката в мрежата, но от нейната външна страна. На отсрещната врата Шмелцер шутира неточно.

Малко след като беше изминал половин час игра Ройс все пак прати кълбото в мрежата, реванширайки се за двата си пропуска, а в атаката за гола дейно участие взеха Пулишич и записалият асистенция Максимилиан Филип.

Четири минути след почивката Ашраф Хакими отпразнува първия си мач в Бундеслигата с хубаво попадение. Той получи от Ройс при бърза контраатака на домакините и завърши с плътен изстрел по земя в долния ляв ъгъл.

Преди да изтече час игра Марко Ройс вкара и втория си гол в мача след отлично взаимодействие с Ларсен. Германецът игра на двойно, получи от младия си съотборник и вкара без проблеми в долния десен ъгъл.

Четвърт час преди края на редовното време удар с глава на Пулишич беше спасен, но секунди след това Мануел Аканджи реализира петото попадение на Борусия в мача, намирайки долния десен ъгъл.

В 85-ата минута влезлият като резерва Джейдън Санчо също записа името си сред голмайсторите, получавайки прекрасно извеждащо подаване от Томас Дилейни.

Три минути по-късно и опорният полузащитник на Борусия Юлиан Вайгъл успя да се разпише, вкарвайки в долния ляв ъгъл след получил се рикошет.

Борусия Дортмунд - Нюрнберг 7:0

1:0 Якоб Бруун Ларсен - 9'
2:0 Марко Ройс - 32'
3:0 Ашраф Хакими - 49'
4:0 Марко Ройс - 58'
5:0 Мануел Аканджи - 74'
6:0 Джейдън Санчо - 85'
7:0 Юлиан Вайгъл - 88'

Борусия Дортмунд: Бюрки, Загаду, Аканджи, Шмелцер, Хакими, Витсел (Вайгъл - 62'), Дилейни, Пулишич, Ройс (Кагава - 62'), Ларсен (Санчо - 74'), Филип

Нюрнберг: Бредлов, Бауер (Ловен - 62'), Мюл, Марграйтер, Лайболд, Валентини, Кубо (Перейра - 86'), Ерас, Беренс, Фухс (Ишак - 70'), Върджил Мисиджан