Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд е кралят на обратите през този сезон, показва интересна статистика на германската телевизия Sport1.

"Жълто-черните" са спечелили цели 10 от 17-те си точки до момента след изоставане в резултата, което говори за невероятния характер на сглобения от Люсиен Фавре тим.

Пет победи и две равенства, при нито една допусната загуба. А интересното е, че в цели четири срещи вестфалци бяха догонващи.

Те изоставаха още в първата минута срещу РБ Лайпциг (победа с 4:1), срещу Хофенхайм (равенство 1:1), срещу Байер Леверкузен с 0:2 на почивката (победа с 4:2) и срещу Аугсбург с 0:1 и 1:2 (победа с 4:3 с оформен от Пако Алкасер хеттрик в 96-ата минута).

Най-близо до Борусия по този показател са Барселона и ПСЖ, които са спечелили по девет точки след изоставане в резултата. И докато парижани са №1 в Лига 1, в миналия кръг каталунците паднаха от върха в Ла Лига. Четвърти с по седем спечелени точки след обрати са Сасуоло и Олимпик Марсилия.