Борусия Дортмунд надигра с 2:0 у дома Фрайбург и продължава невероятното си представяне от началото на сезона. Дни след като се класира за осминафиналите в Шампионската лига, тимът на Люсиен Фавър изигра добър мач, но вкара само два гола на противника си.

Марко Ройс реализира дузпа в 40-та минута, а асистенцията отново бе на правещия страхотно впечатление Джейдън Санчо. В добавеното време на срещата англичанинът поде една контраатака, а на върха й бе Пако Алкасер, който отблизо реализира 10-то си попадение в Бундеслигата. Двата отбора удариха и по една греда.

Така след поредните три точки Борусия Дортмунд остава на върха в класирането с актив от 33, докато Фрайбург се смъкна до 12-та позиция с 14.

Очаквано домакините започнаха с атаките от първия съдийски сигнал, но гостите се отбраняваха добре и не даваха много празни пространства на съперника си. Все пак в 25-та минута много активният за пореден мач Джейдън Санчо проби по дясното крило и пусна хубав пас към Марио Гьотце. Нападателят в този мач стигна до топката със сетни сили, но я прати на сантиметри от страничната греда.

Фрайбург отговори с хубаво изпълнение на Джанлука Валдшмит от свободен удар, но топката мина далеч от целта. В 39-та минута Санчо проби в наказателното поле на гостите и бе спънат от Доминик Хайнц. Марко Ройс застана зад топката при отсъдената дузпа и с удар в центъра на вратата направи 1:0.

В 42-та минута Фрайбург бе близо до това да изравни. Жером Гондорф изпълни по перфектен начин свободен удар, топката се отби в горната греда, но топка пред голлинията.

Борусия Дортмунд започна много силно втората част. Сами три минути след подновяването на играта Марко Ройс бе оставен сам срещу Александер Шволов, но вратарят на Фрайбур спаси след невероятен рефлекс.

Последва сериозен натиск на домакините, но Ройс, Витцел и Хакими нямаха късмет пред гола. В 79-та минута пък Лукаш Пишчек разтресе гредата след мощен удар от границата на наказателното поле.

В добавеното време на срещата Пако Алкасер вкара дежурния си гол. Прекрасна контраатака мина през Санчо, след което и през Пишчек. Последният пусна към Пако Алкасер, който на празна врата нямаше как да сбърка и вкара 10-то си попадение в Бундеслигата този сезон. 9 от тези голове испанецът вкара, влизайки на терена като резерва.

Борусия Дортмунд - Фрайбург 2:0

1:0 Марко Ройс 40’-д

2:0 Пако Алкасер 90+1’

Борусия Дортмунд: Бюрки, Пишчек, Диало, Загаду (37 - Топрак), Хакими, Витцел, Дилейни, Санчо, Ларсен, Ройс (81 - Филип), Гьотце (70 - Алкасер)

Фрайбург: Шволов, Хайнц, Кох, Гулде, Гондорф (78 - Клайндийнст), Хаберер, Щенцел, Гюнтер, Валдшмит, Франц (68 - Раве), Петерсен (78 - Хьолер)