Японецът Шинджи Кагава отбеляза два гола в рамките на три минути при дебюта си за тима на Бешикташ, който разгроми Анталияспор като гост с 6:2 в среща от 20-ия кръг на футболното първенство на Турция.

29-годишният Кагава, който премина в Бешикташ под наем от Борусия Дортмунд в последния ден на трансферния прозорец, се появи като резерва в 81-ата минута, когато гостите водеха с 4:1.

Японецът се разписа минута, след като влезе в игра с удар от около 18 метра, а в 84-ата минута беше точен и от пряк свободен удар. Това беше първи мач за Кагава от 31 октомври миналата година.

Японецът премина в Дортмунд от втородивизионния Серезо Осака през 2010 година за 350 000 евро, а през 2011 и 2012-а стана шампион на Германия.

Кагава прекара два сезона в Манчестър Юнайтед (2012-2014), след което се завърна в Дортмунд. Той има 60 гола в 216 мача за германския тим.

Бешикташ е на трето място в класирането на турското първенство с 33 точки.