Шалке и Борусия Дортмунд завършиха наравно 0:0 в двубой от 9-ия кръг на немската Бундеслига, игран на стадион "Фелтинс Арена".

Футболистите на треньора Люсиен Фавре бяха тотално надиграни и не направиха нито една смислена атака. Домакините пък трябва да съжаляват, че не поведоха в резултата, след като на два пъти нацелиха гредата.

Така Борусия вече се намира на третото място в класирането на първенството с актив от 16 точки, с 1 по-малко от втория Фрайбург и 2 от лидера Байерн Мюнхен, който победи Унион Берлин с 2:1. Адашите от Мьонхенгладбах също са с 16 пункта. Отборът на Шалке пък е 7-и с 15 точки.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като твърдите единоборства преобладаваха за сметка на интересните положения. Все пак още в третата минута Джейдън Санчо стреля елегантно от ръба на пеналтерията. Александер Нюбел обаче спаси спокойно удара, насочен към левия ъгъл.

Първото по-сериозно положение бе в 8-ата минута, когато избита топка попадна в краката на Раби Матондо. Той шутира към вратата, но кълбото прелетя покрай левия страничен стълб.

В 29-ата минута домакините бяха близо до гола. Салиф Сане засече с глава центриране от ъглов удар и насочи топката към вратата. За късмет Марвин Хитц, кълбото разтресе напречната греда.

Пет минути по-късно отново рамката на вратата спаси гостите. Суат Сердар получи хитро подаване в наказателното поле и дръпна спусъка по диагонала. Топката обаче се удари в лявата греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

В началото на втората част домакините отново измъчиха защитата на "жълто-черните" от статично положение. Гуидо Бургщалер засече с глава центриране от ъглов удар. Топката отиваше към вратата, но Рафа Герейро бе застанал на гредата и изби.

В 53-ата минута гостите от Дортмунд стигнаха до едва втората си опасност в мача. Джейдън Санчо си пробва късмета с техничен изстрел малко пред границата на наказателното поле. Топката обаче мина покрай лявата греда на Александер Нюбел.

В 60-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като Торган Азар игра с ръка в наказателното поле. Съдията в тази среща Феликс Брих обаче остана безмълвен.

В 73-ата минута отново вездесъщият Санчо бе автор на третото опасно положение пред вратата на домакините. Футболистът отправи изстрел по диагонала, но Нюбел показа рефлекс и изби.

Шалке 04 - Борусия Дортмунд 0:0

Шалке: Нюбел, Кени, Стамбули, Сане, Очипка, Маскарей, Сердар, Калиджури (Шьопф 84'), Арит, Матондо (Кутучу 80'), Бурхщалер (Кабак 90+1')
Треньор: Дейвид Вагнер

Борусия: Хитц, Пишчек, Вайгъл, Хумелс, Герейро, Витсел, Дилейни (Аканджи 74'), Хакими (Бранд 86'), Ройс, Санчо, Гьотце (Азар 58')
Треньор: Люсиен Фавре