Борусия (Дортмунд) постигна класическа победа с 3:0 над Волфсбург в среща от 10-ия кръг на германската Бундеслига.

Двата тима се срещнаха на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд, а домакините като цяло бяха по-добрият отбор на терена и заслужено победиха. Със спечелените три точки отборът е втори в таблицата с актив от 19 пункта и е на три точки зад лидера Борусия Мьонхенгладбах.

"Вълците" от своя страна заемат 7-ото място в класирането с актив от 17 пункта.

Победата обаче е до голяма степен пирова, тъй като домакините загубиха Ройс заради контузия.

Попаденията в този мач паднаха след почивката, а през първото полувреме имаше само един единствен точен удар по посока двете врати и той бе в полза на домакините.

През второто полувреме обаче дортмундци се активизираха и в 52-ата минута Хакими намери Азар в наказателното поле и белгиецът с удар около точката на дузпата реализира.

В 58-ата минута Азар намери с хубаво подаване Герейро и португалецът от наказателното поле със силен удар прати топката в далечния ъгъл.

Така преднината на Дортмунд бе удвоена, а до края на мача Гьотце вкара за класическия резултат от дузпа в 88-ата минута.

Борусия (Дортмунд) - Волфсбург 3:0