Кристиан Ериксен и Деле Али дирижираха играта и историята на Тотнъм за успеха с 3:1 като гост на Челси. Победата бе впечатляваща и заради това, че “шпорите” започнаха без Хари Кейн и с пасив от един гол след попадението на Алваро Мората в началото. Ериксен обаче изравни с един от головете на сезона, а през втората част Али ознаменува стотния си мач във Висшата лига с два гола.

Така Тотнъм постигна първата си победа на “Стамфорд Бридж” от 10 февруари 1990 година и остава в борбата за второто място в класирането. “Шпорите” са 4-ти с 64 точки, с две по-малко от Ливърпул (с мач повече) и над 4 зад Манчестър Юнайтед. Далеч напред е Манчестър Сити с 84 точки, а Челси рискува да пропусне участие в Шампионската лига през следващия сезон. Тимът на Антонио КОнте е 5-ти с 56 точки или на 8 зад Тотнъм.

Двубоят започна равностойно и с много високо темпо, като първото положение бе пред гостите. Деле Али обаче не успя да засече едно подаване на Ериксен. Челси реагира с опасен удар на Вилиан, а малко след това гол на Маркос Алонсо бе отменен заради засада. Така се стигна до 30-та минута, когато домакините поведоха.

Виктор Моузес центрира от дясното крило, Юго Лорис “увисна” и топката кацна на главата на Алваро Мората, който с лекота я отклони в мрежата - 1:0 за Челси.

Тотнъм обаче не се смути и Ериксен бе близо до това да изравни с хубав удар. Именно датчанинът направи 1:1 с един от головете на сезона. Ериксен получи топката на границата на наказателното поле и със свиреп удар не остави никакви шансове на Вили Кабайеро.

Второто полувреме започна също така равностойно, като първото сериозно положение бе в 62-та минута. Сон отправи страхотен фалцов удар с левия крак, но Кабайеро спаси с още по-впечатляващ плонж. Малко след това Тотнъм вкара втори гол.

Ерик Дайър изведе с фин 40-метров пас Деле Али сам срещу Кабайер. Халфът много технично успя да укроти топката, а миг по-късно отправи кинжален удар под гредата - 2:1.

Шокът за Челси бе пълен и след доще 4 минути Тотнъм вкара и трети гол. Сон изскочи сам срещу Кабайеро и действа изключително егоистично, въпреки че имаше двама свободни съотборници. Кореецът не успя при първия удар, после опита и с добавка, но пак не му се получи. Там някъде се появи Деле Али, който се пребори за топката и с левия крак я вкара в мрежата.

Това бе мач №100 за Деле Али във Висшата лига.21-годишният халф има 36 гола и 25 асистенции. До края на двубоя новината бе, че Хари Кейн все пак се появи в игра, рекордно бързо след контузията в глезена.

Челси - Тотнъм 1:3

1:0 Алваро Мората 30’

1:1 Кристиан Ериксен 45’

1:2 Деле Али 62’

1:3 Деле Али 66’

Челси: Кабайеро, Аспиликуета, Кристенсен, Рюдигер, Моузес (81 - Жиру), Алонсо (83 - Емерсон), Фабрегас, Канте, Вилиан, Азар, Мората (89 - Хъдсън-Одой)

Тотнъм: Лорис, Дейвис, Фертонген, Санчес, Трипиър, Дайър (81 - Уаняма), Дембеле, Ламела (88 - Сисоко), Ериксен, Али, Сон (74 - Кейн)