Челси срази БАТЕ Борисов с 3:1 в двубой от група "L" на Лига Европа, игран на стадион "Стамфорд бридж".

В герой за лондончани се превърна Рубен Лофтъс-Чийк, който заби хеттрик. Той откри резултата още във втората минута и удвои малко по-късно, за да откаже гостите десетина минути след почивката с третото си попадение.

БАТЕ все пак върна едно попадение чрез Риос в 79-ата минута, макар да беше тотално надигран от английския си съперник преди и след почетния си гол.

Челси се бетонира на върха в групата с пълен актив от 9 точки, докато БАТЕ е четвърти с три пункта. Толкова обаче имат също така ПАОК и МОЛ Види.

Домакините започнаха срещата вихрено и откриха резултата след малко повече от 100 секунди игра. Давиде Дзапакоста центрира по десния фланг леко назад в наказателното поле и от втора позиция безпогрешен удар нанесе Рубен Лофтъс-Чийк.

Шут на Вилиан беше блокиран от Филипович, но малко след Челси нанесе втори удар. Бразилският техничар центрира от корнер и към топката едновременно посегнаха Лофтъс-Чийк и Оливие Жиру, но първият се оказа малко по-съобразителен и удвои.

Хубав опит на Педро доведе само до корнер, след който гостите за малко да извадят топката отново от мрежата си. Гари Кейхил отклони с глава, но бранител се намеси пред голлинията, изпреварвайки Кристенсен.

Матео Ковачич имаше две ситуации в рамките на няколко минути, но първо си поведе по-бързо и загуби притежанието на кълбото, а след това негов снаряд беше блокиран. Два ефектни изстрела на Вилиан профучаха неточно, а ударът на Лофтъс-Чийк също се оказа неточен.

"Сините" продължиха по същия начин и след почивката, упражнявайки тотална доминация над своя противник от Беларус. Лофтъс-Чийк беше побутнат в пеналта и поиска дузпа, но реферът подмина ситуацията.

Лофтъс-Чийк все пак оформи своя хеттрик в 54-ата минута, когато отправи изключително техничен удар извън наказателното поле. Той насочи топката към долния десен ъгъл и реализира с помощта на вратаря.

Първият удар за гостите дойде чак в средата на първото полувреме, когато влезлият като резерва Иванич дори не затрудни Кепа Арисабалага. На отсрещната врата Дзапакоста загря ръкавиците на вратаря.

Двайсетина минути преди края на редовното време Оливие Жиру получи страхотен шанс и стреля след леко завъртане, но Шербитски се намеси великолепно.

В 79-ата минута гостуващият отбор върна един гол след голяма доза шанс. Риос остана напълно непокрит на далечната греда след изпълнение на фаул и вкара в опразнената врата.

До края Челси владееше инициативата и можеше да реализира още едно попадение в 92-ата минута, но Хъдсън-Одой би над напречната греда.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hJe5S5E1YxU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Челси - БАТЕ Борисов 3:1

1:0 Рубен Лофтъс-Чийк - 2'
2:0 Рубен Лофтъс-Чийк - 8'
3:0 Рубен Лофтъс-Чийк - 54'
3:1 Алексей Риос - 79'

Челси: Кепа, Кристенсен, Кейхил, Емерсон, Дзапакоста, Фабрегас, Ковачич (Канте - 78'), Лофтъс-Чийк, Вилиан (Моузес - 57'), Педро (Хъдсън-Одой - 60'), Жиру

БАТЕ Борисов: Шербитски, Филипенко, Филипович, Риос, Володко, Драгун, Хлеб (Иванич - 59'), Бага (Яблонски - 76'), Стасевич, Скавиш, Сигневич (Туоминен - 71')