Японският Кавазаки Фронтале нанесе първа загуба на Франк Лампард начело на Челси, слес като победи Сините с 1:0 в контролен мач игран в Йокохама.

Изглеждаше, че двубоят ще завърши без голове, докато бразилецът Леандро Дамяо не отбеляза с глава 2 минути преди края и така донесе успеха на своя тим.

Въпреки това Лампард със сигурност може да извлече доста позитиви от представянето на отбора си срещу шампионите на Джей-лигата, като младокът Мейсън Маунт, който наскоро поднови договора си, се отличи със силно представяне.

Той бе част от халфовата линия съставена от трима играчи през първото полувреме, а през второто включването на Рос Баркли остави лондончани с предимство в двубоя, но вратарят Шота Арай направи серия спасявания, за да предотврати попадение във вратата си. Купеният от Борусия Дортмунд Критиан Пулишич дебютира от пейката.

Голмайсторът Дамяо удари греда 5 минути преди края на двубоя, когато отборът му получи няколко възможности и донесе успеха останал непокрит малко след това.

Челси през първото полувреме: Кабайеро, Аспиликуета, Луис, Зума, Алонсо, Ковачич, Жоржиньо, Маунт, Кенеди, Педро, Батшуай

Челси през второто полувреме: Кабайеро, Дзапакоста, Луис, Кристенсен, Емерсон, Ковачич, Жоржиньо, Маунт, Кенеди, Баркли, Жиру