Челси се издъни лошо и врътна само реми 1:1 при гостуването си на Брайтън в първия ден на 2020 година.

Срещата между двата тима бе от 21-ия кръг на Висшата лига на Англия, а след нея отборът на Франк Лампард заема четвъртото място в таблицата с актив от 36 точки.

"Чайките" от своя страна са на 13-ото място с 24 пункта.

Първото попадение в този мач падна още в 10-ата минута и бе дело на Аспиликуета, като в крайна сметка този гол така и не се оказа достатъчен за лондончани, за да стигнат до крайния успех в този мач.

След центриране от ъглов удар настана меле в наказателното поле на домакините и Аспиликуета добута кълбото във вратата от много близка дистанция.

Като цяло през първото полувреме нямаше кой знае какви ситуации пред двете врати, но в 43-ата минута домакините можеха да изравнят.

Тросар пробва нелош удар, който обаче в крайна сметка Кепа успя да избие топката.

Второто полувреме не бе особено интересно и чистите положения пред двете врати бяха рядкост.

В 80-ата минута Кепа спаси отбора си от изравнителен гол след удар на Конъли, но испанецът бе безпомощен четири минути по-късно.

Влезлият като резерва за домакините ирански национал Джаканбаш с фамозна задна ножица "препарира" испанския страж и изравни.