Нападателят на Челси Оливие Жиру ще играе за “сините” и през следващия сезон, след като подписа едногодишно удължение на договора си с клуба. Настоящият контракт на френския национал изтичаше след малко повече от месец, но ръководството на клуба му е предложило той да остане на “Стамфорд Бридж” още една година.
Жиру бе съвсем близо до напускане на клуба през януарския трансферен прозорец, недоволен от липсата на игрово време, но в последния момент трансферът му в Интер пропадна, тъй като от Челси не успяха да намерят негов заместник. В следващите седмици обаче 33-годишният нападател започна да получава повече шансове и се представи на високо ниво, което в крайна сметка му спечели нов договор с Челси.
“Изключително щастлив съм, че ще продължа приключението си в Челси. Нямам търпение отново да играя и да се наслаждавам на футбола със съотборниците си”, сподели Жиру, след като подписа новия си контракт.
“Откакто се завърнах в Челси, Оливие се показва като брилянтен професионалист и човек. Той има страхотни качества, които могат да помогнат на отбора, както на терена, така и извън него, не само с таланта си, но и с примера, който дава всеки ден. Доволен съм, че той ще остане с нас и през следващия сезон”, коментира мениджърът на “сините” Франк Лампард”.
В същото време нов едногодишен договор с клуба подписа и вторият вратар на тима Уили Кабайеро. /БГНЕС








Хороскоп за всички зодии за 13 юни: Финанси, късмет, благополучие
Тръмп обяви бърз и смъртоносен удар срещу лидера на международен наркокартел
Украйна разруши кримски мост, унищожи 50 руски военни машини
Трима алпинисти загинаха в Италианските Алпи
Защо съвременните дизели имат по два филтъра за гориво
Тайник в купето ви спасява от крадци
Mercedes показа новите си военни машини
Нидерландия въвежда режим на тока заради електромобилите
Защо всички сравняват феномена Топурия с Макгрегър? Числата говорят сами
Марко Рубио: UFC в Белия дом е историческо събитие за САЩ
Хамзат Чимаев обвини Шон Стрикланд: Той бяга от реванша
Белият дом се превръща в бойна арена: всичко за историческия турнир на UFC
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Коментари
Напиши коментар10:56 | 21 май 2020 г.
Напиши коментар