Колумбийският нападател на ЦСКА Жеан Бланко е доволен от решението си да приеме офертата на "червените" и е амбициран да помогне на отбора да спечели титла и купа този сезон.
Колумбийското издание "Футбол ред" публикува голям очерк за играча след дебютния му гол в официален мач за ЦСКА при победата с 5:0 над Верея в събота.
"Много съм щастлив от гола, който вкарах още в дебюта ми в българското първенство. Удовлетворен съм от тренировките и от мачовете, които изиграх в подготвителния период. За мен е важно да вкарвам голове и да оправдая очакванията на ръководството и на феновете, които са многобройни и предани. Лека-полека свиквам с българския футбол, знам, че големите ни конкуренти са Лудогорец и Левски", каза Бланко.
"ЦСКА е голям клуб с история. Има 31 титли и 20 купи на страната. Винаги се бори за трофеи", добави колумбиецът.
Бланко се адаптира бързо към особеностите на българския футбол. "Изпитвам затруднения единствено с българския език, който е доста труден. Английският ми е горе-долу на същото ниво. Истината е, че използвам няколко английски думи, но основно комуникирам със специално приложение, който съм свалил на телефона си", каза Бланко.
Нападателят признава, че винаги е искал да играе в Европа и затова не се замислил, когато пристигнала офертата от ЦСКА. "Това е прекрасна възможност за мен. От дете мечтая да играя в Европа", каза Бланко и добави, че София е отличен град за живеене.
"Посетих молове и добри ресторанти. С храната също нямам проблем - ям това, което и в Колумбия - ориз, паста, месо. Справих се и с часовата разлика, която с Колумбия е 7 часа".
Нападателят си е поставил за цел освен да спечели титлата с ЦСКА, да вкара и 15-20 гола с червения екип.
"Искам да стана шампион с ЦСКА. Много сме близо до лидера Лудогорец. Искам да вкарам 15-20 гола. С работа и постоянство мога да го постигна", каза Бланко.






Държавата ще плаща заплати и осигуровки при наемане на безработни с малки деца
Дунав се покачва минимално в България след период на застой
150 000 км около света и арест в "Байконур": Човек може с много по-малко, отколкото предполага
Фюри обвини Джошуа в алчност, но Хърн отсече, че никой не може да провали мача
Баща остави 7-годишния си син сам в планината Фуджи, за да продължи прехода си
На дъното сме в ЕС по брой професионални пожарникари
1,90 евро е литъра дизел край Несебър, България е сред първите по поскъпване на горивата в ЕС
Проверки разкриха ваксинация срещу морбили само на документи
Откраднат преди 33 години автомобил беше върнат на собственика
BMW разкри защо няма да има нова 8-Series
Citroen AX на 40: Малкият автомобил, който спаси марката
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Цветомир Вълков донесе първи медал за България от световно за кадети от 9 години
Хенри Сехудо разби Мераб Двалишвили за 36 секунди и взе реванш на RAF 12 (ВИДЕО)
Теофимо Лопес надви Роли Ромеро и стана световен шампион в трета категория (ВИДЕО)
Крис Сайборг запази титлата на PFL и предизвика Кайла Харисън
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар20:58 | 19 фев 2018 г.
Напиши коментар