ЦСКА направи уникален обрат срещу Пирин в Благоевград и след победно 2:1 продължава битката с Лудогорец за шампионската титла. Червените изостават на три точки от разградчани, но тепърва предстоят мачовете от първата шестица, където ще се реши всичко.

Иначе Пирин изигра страхотно първо полувреме и заслужено дръпна в резултата чрез Радослав Кирилов (30). През това първо полувреме ЦСКА бе меко казано безобразно слаб и с нищо не затрудни домакините.

След почивката обаче "червените" се вдигнаха, тотално разнебитиха "орлетата" и въпреки, че направиха уникални пропуски, в крайна сметка се добраха до драматична победа.

Головете вкараха Александър Георгиев в 88-ата минута и звездата Фернандо Каранга в добавеното време на срещата. Така ЦСКА ще е в приповдигнато настроение преди "вечното дерби" с Левски другата седмица.

"Червените" играха слабо през първото полувреме и логично се оттеглиха с гол пасив на почивката. Играчите на Стамен Белчев бяха твърде предвидими в атака, а в дефанзивен план допуснаха грешки, при една от които домакините вкараха гол.

ЦСКА изпусна най-добрата си възможност за гол до почивиката още в 6-а минута, когато Жеферсон намери Каранга в наказателното поле, но последният не намери рамката на вратата след удар с глава.

Пирин поведе в 30-а минута с гол на Радослав Кирилов. Станислав Манолев не прецени добре топката и остави Кирилов на стрелкова позиция и той с шут покрай вратаря Черниаускас прати топката в мрежата.

На почивката Стамен Белчев опита да промени играта в средата на терена, като замени Раул Лое и пусна в игра Едвин Джеси. "Червените" вдигнаха оборотите и опитаха натиск, но трудно стигаха до голови ситуации.

Удари на Десподов и Алберг не намериха целта, а Каранга на три пъти не намери рамката на вратата след удари с глава. ЦСКА продължи да атакува и стигна до изравнително попадение в 88-а минута. Влезлият като резерва Александър Георгиев вкара с удар от границата на наказателното поле за 1:1.

В добавеното време Александър Георгиев намери Фернандо Каранга, който сам срещу вратаря този път не сгреши и хвърли в екстаз "червените" фенове, изпълнили сектора за гости в Благоевград.

Пирин Благоевград - ЦСКА - 1:2

голмайстор: 1:0 Радослав Кирилов 30, 1:1 Александър Георгиев 88, 1:2 Фернандо Каранга 90+3

Пирин: Красимир Костов. Аймен Суда. Александър Башлиев, Анти Рениа, Конър Хендерсън , Костадин Ничев, Преслав Йорданов (74-Флорент Баджадж), Радослав Кирилов (90+1-Любомир Цолев), Румен Сандев, Тодор Траянов, Юлиян Попев

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Жеферсон Телес (79-Александър Георгиев) , Николай Бодуров, Станислав Манолев, Александър Барт, Роланд Алберг (61-Жеан Бланко), Кристиан Малинов, Раул Лое (46-Едвин Джеси), Кирил Десподов, Тиаго Родригес, Фернандо Каранга