ЦСКА и Левски не се победиха и завършиха наравно с 2:2 в драматичен двубой от 30-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Васил Левски".

Двата отбора спретнаха здраво дерби, от което "сините" се добраха до ремито, след като губеха на полувремето с 0:2. Фернандо Каранга и Рафаел Енрике бяха точни за "червените", докато Иван Горанов и Паулиньо донесоха равенството в мача.

След това равенство ЦСКА е на 2-ото място с актив от 70 точки, с 5 по-малко от Лудогорец, който по-късно днес ще се изправи срещу Берое. Левски пък продължава да се подвизава на 4-ото място с 51 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=1a9086fce7" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по мечтан начин за "червените" които получиха правото да изпълнят дузпа още в 4-ата минута. Фернандо Каранга бе повален на земята от вратаря Божидар Митрев и съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка. Нападателят се нагърби с отговорността и хладнокръвно откри резултата.

Само 4 минути по-късно ЦСКА удвои преднината си. Рафаел Енрике проби опасно отляво, нахлу в наказателното поле и със силен изтрел прати топката във вратата на Митрев.

В следващте минути "червените" доминираха в притежанието на топката, разигравайки я помежду си с къси пасове. "Сините" пък много бяха хаотични и сякаш нямаха представа как могат да отвърнат на удара.

В 34-ата минута избита топка от ъглов удар стигна Тиаго Родригес, който нанесе здрава тупалка извън наказателното поле, но стражът Митрев се намеси решаващо и изби топката.

В 39-ата минута отново Каранга можеше да запише името си сред голмайсторите. Бразилецът се оказа очи в очи с Митрев, след като бе хитро изведен в коридор. Нападателят обаче прати топката на сантиметри от лявата греда. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част "сините" се върнаха в мача. В 48-ата минута защитникът Иван Горанов претича целия терен и засече с глава центриране отдясно на Милош Цветкович - 2:1.

Попадението сякаш окрили футболистите на треньора Делио Роси и те малко по малко започнаха да намират играта си и поглеждаха все по-често към вратата на Витаутас Черниаускас.

В 61-ата минута Левски стигна до равенството. Сержиу Буш проби в наказателното поле и подаде към непокритият Паулиньо. Необезпокояван, футболистът прати топката във вратата за 2:2.

В 63-ата минута Каранга демонстрра класата си и спря майсторски топката в наказателното поле. Бразилецът подаде към Енрике, който стреля, но прати топката извън рамките на вратата.

В 69-ата минута резервата Роман Прохазка намери Давид Яблонски при центриране от корнер, но ударът на бранителя с глава обаче мина високо над вратата.

В 81-ата минута Каранга прати топката във вратата. Голът му обаче не бе зачетен, след като бразилецът се оказа в засада.

В 83-ата минута двата отбора останаха с човек по- малко на терена. Сежиу Буш и Жеферсон Телес бяха изгонени за спречкване помежду си.

До края на срещата двата отбора не спираха да търсят победата, но в крайна сметка двубоят завърши при резултат 2:2.

ЦСКА - Левски 2:2

Голмайстори: Фернандо Каранга (5), Рафаел Енрике (9), Иван Горанов (48), Паулиньо (61)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Жеферсон Телес, Рубен Пинто, Кристиян Малинов (Раул Лое 71'), Тиаго Родригес, Станислав Манолев, Рафаел (Александър Георгиев 77'), Фернандо Каранга
Треньор: Стамен Белчев

Левски: Божидар Митрев, Иван Горанов, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Милош Цветкович, Паулиньо, Хали Тиам, Филипе Нашименто (Жорди Гомес 79'), Антонио Вутов (Роман Прохазка 46'), Серджиу Буш, Габриел Обертан
Треньор: Делио Роси