ЦСКА удари с 3:0 Етър на "Армията" и записа лека шампионатна победа. С този успех армейците се изравниха с Левски на второто място.

"Вечните съперници" имат по 28 точки, но червените са с по-добра голова разлика. Лидер е Лудогорец с точка повече.

Головете за победата над Етър забиха Божидар Чорбаджийски (28), Жоржиньо (49) и Кирил десподов (84). Срещата се игра пред около 7000 зрители, които създадоха уникална атмосфера на стадиона.

ЦСКА се представи солидно в защита, но в офанзивен план не създаде почти нищо запомнящо се.

Божидар Чорбаджийски откри резултата в полза на "червените в 28-а минута. Защитникът реализира с глава след центриране от корнер на Тиаго.

Две минути по-късно Рубен Пинто изпусна най-чистото положение в мача, след като бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в него.

Четири минути след подновяването на играта Жоржиньо намери добре топката от движение пред границата на наказателното поле и отбеляза втори гол за "армейците".

Вторият гол приключи интригата в мача и до края "червените" спокойно доиграха мача, а шест минути преди края резервите Евандро и Кирил Десподов изработиха трети гол за ЦСКА.

Бразилецът проби в наказателното поле и върна топката към Десподов, който без забавяне я прати в мрежата за крайното 3:0.

ЦСКА - ЕТЪР 3:0

1:0 Божидар Чорбаджийски 28
2:0 Жоржиньо 49
3:0 Кирил Десподов 84

ЦСКА: 30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 7. Жоржиньо, 8. Джеси, 9. Мауридес, 16. Бикел, 20. Тиаго, 25. Перейра, 27. Секулич

ЕТЪР: 1. Иванов, 14. Скерлев, 3. Артюнин, 21. Василев, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 6. Мане, 10. Батрович, 8. Руменов, 11. Младенов, 88. Боджадж