Ботев (Пловдив) победи с 3:1 Дунав (Русе) в среща от втория кръг на Ефбет лига. Герой за обрата и успеха на домакините стана Тодор Неделев, който постигна хеттрик.

Гостите поведоха в резултата, но в крайна сметка преклониха глава пред "канарчетата". Домакините, в чийто състав дебютира привлеченият хърватин Марко Перван, започнаха по-активно. В 8-ата минута бразилският им нападател Тейлон Корея стреля, но прати топката в аут.

Четири минути по-късно съотборникът му Тодор Неделев отправи удар отдалеч, но Благой Макенджиев изби. Гостите отговориха с опасна контраатака, при която Стефан Христов излезе на одубна позиция, но прати коженото кълбо в аут. След две минути "канарчетата" организираха опасна атака, Тодор Неделев изведе Тейлон Корея на чиста позиция, но вратарят на русенци изби топката след шута на бразилеца.

Футболистите на Дунав поведоха в резултата в 23-ата минута. Тогава Стефан Христов центрира от корнер, а съотборникът му Георги Динков засече топката във вратата на домакините за 0:1. Домакините реагираха и в 32-ата минута Филип Филипов пропусна от удобна позиция. Футболистите на Ботев изравниха в 36-ата минута. Тогава Георги Аргилашки прати топката силно напред, тя попадна в Тейлон Корея, последва пас към Тодор Неделев и звездата на "канарчетата" изравни за 1:1.

Гостите не се отчаяха и отговориха с опасна атака в 39-ата минута, при която Стефан Христов стреля опасно, но Георги Аргилашки изби топката. Три минути по-късно Лъчезар Балтанов опита да изненада Благой Макенджиев, но вратарят на русенци парира удара му. Секунди преди почивката Марко Перван изведе Тейлон Корея на удобна позиция, но бразилецът пропусна.

"Жълто-черните" започнаха по-активно втората част. В 58-ата минута Антонио Вутов стреля опасно, но Благой Макенджиев изби. В 62-ата минута Тейлон Корея проби,подаде на Тодор Неделев, който с прецизен удар се разписа за 2:1. Това попадение вдъхнови домакините и те продължиха да доминират. В 70-ата минута след опасна атака на Ботев Благой Макенджиев парира удара на Тодор Неделев. В 83-ата минута Антонио Вутов пропусна от чиста позиция след пас на Тодор Неделев.

В 87-ата минута Тодор Неделев се разписа за 3:1, слагайки точка на спора. Гостите рухнаха след това попадение, но пропуски от "канарчетата" направиха до края на мача Кристиян Добрев и Антонио Вутов.

Ботев (Пд)- Дунав 3:1

0:1 Георги Динков (23)
1:1 Тодор Неделев (36)