Ботев Враца се наложи над гостуващия Ботев Пловдив с 3:0 в среща от 12-ия кръг на футболната efbet Лига и прекъсна серия от четири поредни мача без успех.

С първата си победа от края на август възпитаниците на Сашо Ангелов събраха 12 точки и се изкачиха на деветата позиция.

Пловдивчани пък допуснаха четвърто поредно поражение без отбелязан гол и с 9 точки останаха на предпоследното 13-о място.

Двубоят вървеше равностойно и без особени положения до средата на първото полувреме, когато Лазар Марин беше намерен с пас от дясно в малкия пеналт, но стреля право в ръцете на Красимир Костов.

В 33-та минута гостите останаха с човек по-малко. Еберт Кардозо получи директен червен картон, след като повали пред наказателното поле откъсващия се срещу вратаря Даниел Генов.

Малко след подновяването на играта рожденикът Валери Домовчийски, който днес навърши 33 години, си освободи позиция и шутира от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев спаси.

Врачани се възползваха от числения си превес и в 67-ата минута поведоха в резултата минута. Резервата Петър Атанасов проби от ляво и центрира в наказателното поле, а оставеният непокрит Даниел Генов с хубав диагонален удар от десетина метра прати топката в десния ъгъл на вратата на Георгиев.

Четири минути по-късно Атанасов реши всичко с втори гол. Той направи двойно подаване с Домовчийски и се измъкна в чиста позиция в ляво в наказателното поле, след което с прецизен удар от 11-12 метра прати топката в мрежата.

След още четири минути отново Атанасов се разписа, след като получи пас от дясно от Генов и от 6-7 метра направи резултата класически.

Ботев Враца - Ботев Пловдив 3:0

1:0 Даниел Генов 67
2:0 Петър Атанасов 71
3:0 Петър Атанасов 75