Славия се наложи с 1:0 над 5-ия от миналата година в латвийското първенство Спартакс Юрмала. Мачът премина с много нерви и прекъсвания, но единственото попадение вкара Галин Иванов в 23-ата минута. Скандалите взеха връх особено в края на срещата.

Третата контролна среща започна с атаки на Славия и в първия четвърт час вратарят на латвийците спаси удари на Галин Иванов и Георги Йомов. Тимът на Спартакс Юрмала отговори с две опасни атаки и до 20-ата минута вратарят Антонис Стериакис направи две невероятни спасявания.

Галин Иванов вкара в 23-ата минута след впечатляващ индивидуален пробив през защитата на противника.

12 минути след началото на второто полувреме софиянци можеха да стигнат до втори гол. За съжаление на техния треньор Златомир Загорчич ударът на резервата Цветелин Чунчуков се отби в гредата.