Президентът на Славия Венци Стефанов даде интервю за Дарик радио, в което сподели своето мнение за коронавируса и за следствията от него за българския футбол. Той се изказа много остро и спрямо призива, дошъл от ЦСКА, БФС да помогне финансово на клубове с оглед на идващата криза.
„Пазим се, дано Господ да ни пази. Мерките са навременни. Всеки е достатъчно отговорен човек и би трябвало да знае, че излагайки себе си на опасност, излага на опасност всички свои близки. Има сума ти безотговорни хора“, започна Стефанов, а на въпрос какво би пожелал на собственика на Лудогорец Кирил Домусчиев, отговори:
„Той и собственикът на Реал Мадрид е в болница. Никой не е застрахован. Желая на всички само здраве, дай Боже да се възстановят и оправят. Няма бедни и богати, никой не е застрахован от този бич.“
Относно това, че някои клубове продължават да тренират, въпреки забраните, Стефанов отговори: „Хубаво е да се назоват тези имена и да им се търси отговорност. Знаем, че младите много леко го изкарват, но те пък могат да пренесат заразата на други хора, които не заслужават това нещо.“
„Да седнем да се оплакваме...нека всичко да си върви по своя естествен ход. Както всичките отбори в България и Европа ще имат своите спадове и стресове, така и Славия. Дано да сме живи и здрави.“
„Трябва да се измести Конгресът. Не могат да се лицензират клубовете, не могат да се направят необходимите неща за това нещо, необходими са действия. Чуваме се непрекъснато. С Костадинов, с Попов се чуваме непрекъснато.“
„Чувам някакви простотии. Футболният съюз да им дава пари. Това е повсеместен бич по света, те тръгнаха да плачат и да вият за пари. Това е безотговорно, престъпно отношение. Ако трябва, всички работодатели преструктурират, който иска може да си намали част от заплатите, но всеки е длъжен сам да си оправя бюджета. Не е виновен футболният съюз. Не може да се действа по този начин, да притискаме до стената хората.
„По принцип заплатите на футболистите се плащат за 12 месеца. Договорите са сключени за година. Ако останат някакви пари в държавата, може би ще помогнат и на клубовете, ама да ходим да искаме пари от футболния съюз разни президенти, с всичките ми антипатии към феновете на Левски, хората събират пари. Някой да е длъжен да дава пари на някои футболни президенти, ами тогава хвърляйте капата и се махайте.“
„Не сме обсъждали, но по всяка вероятност ще има нова дата (за Конгреса).“ За финал Стефанов изрази оптимизъм, че ще се справим с коронавируса. „Убеден съм, ние сме корави, ще издържим. Българинът е корав човек и трябва да се преборим. Има много по-зле от нас. Борят се. Стига сме ревали, стига сме се оплаквали.“








Зодиите, които притежават вродени мениджърски умения
Съдът вписа партия "Прогресивна България" с лидер Румен Радев
Проф. Константинов: Смяната в "Информационно обслужване" е нормална
Скандал в Италия: Църквата отлъчи група монахини, продавали просеко
Какво означава, ако видите змия?
Путин никога не е обявявал война на Украйна, ето защо
Каримански за свръхдефицита: Разходите в България са прекомерно високи
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Даниел Кормие: Сирил Ган показа защо е сред най-добрите тежка категория в UFC
Арман Царукян посъветва Илия Топурия да не приема бой с Пади Пимблет
Кикбокс сензацията Жулиен Риков е устремен към нова победа на SENSHI 32
Енчо Керязов награди европейската вицешампионка по карате Теодора Цанева
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Коментари
Напиши коментар09:14 | 21 мар 2020 г.
14:25 | 19 мар 2020 г.
Напиши коментар