Кристъл Палас спечели четвъртата си победа за сезона в английското първенство по футбол след 3:0 срещу Лестър Сити и се измъкна от зоната на изпадащите. Отборът на Рой Ходжсън е с актив от 17 точки, а под чертата са Уест Бромич и Уест Хем с по 14, както и Суонси Сити с 12.

Палас поведе в резултата в 19-та минута, когато Андрос Таунсенд центрира в наказателното поле и Кристиан Бентеке вкара с глава за 1:0. Белгийският нападател пък асистира на Уилфрид Заха в 40-та минута за 2:0, а Бакари Сако оформи крайния резултат в добавеното време.

Лестър игра половин час с човек по-малко на терена, след като нигериецът Уилфрид Ндиди получи втори жълт картон заради симулация.

Лестър, шампион от 2016-а година, се намира на осмо място в класирането след силна серия от четири поредни победи, която беше прекратена в мача с Кристъл Палас. Отборът на Ходжсън пък не е губил от 18-и ноември насам.