Англия спря серията си от 3 поредни загуби, след като надви Швейцария с 1:0 в контрола в Лестър, но отново не убеди с играта си.

Все пак Маркъс Рашофрд донесе успеха разписвайки се във втори пореден мач, но играта в защита не бе никак убедителна и Гарет Саутгейт със сигурност ще има върху какво да помисли.

В 7-ата минута разконцентрираната игра на домакините едва не бе наказана, след  като Бътланд подаде на Тарковски, който обаче загуби, топката бе пратена в наказателното поле, където Шакири стреля в гредата.

И двата тима не изглеждаха особено амбицирани и затова добрите ситуации липсваха. В 28-ата минута Аликзандър-Арнолд изпълни добре свободен удар, но право в Зомер.

До почивката стана по-интересно. Бътланд спаси удар от малък ъгъл на Гавранович, а след това се справи с крака с опит на Рикардо Родригес. Швейцарците определено бяха опасни, но не стигнаха до гол.

След паузата обаче, това направиха англичаните. В 54-ата минута при корнер топката стигна до Уокър отдясно, той центрира отново и Маркъс Рашфорд се оказа непокрит на далечната греда, пращайки топката в мрежата.

Последваха равностойни минути, в които Стоунс блокира ударе на Шакири, който вероятно щеше да попадне във вратата, а Дайър не успя да стреля точно от чиста позиция.

И двамата селекционери направиха и доста смени, като Гарет Саутгейт пусна и някои от титулярите, сред които бе и Хари Кейн, но играта не се промени кой знае колко.

Все пак англичаните владееха повече топката в последните минути и не допуснаха много положения пред вратата си, успявайки да затворят мача и да стигнат до победата, макар че в края Айети определено можеше да се справи по-добре при една ситуация.

Англия – Швейцария 1:0

1:0 Рашфорд 54

Англия: Бътланд, Уокър, Тарковски (61 Стоунс), Магуайър, Дайър, Аликзандър-Арнолд (79 Трипиър), Лофтъс-Чийк (61 Лингард), Делф (68 Хендерсън), Роуз (79 Чилуел), Рашфорд, Уелбек (61 Кейн)
Швейцария: Зомер, Шер, Джуру, Аканджи (46 Мехмеди), Лихтщайнер, Закариа (65 Едимилсон), Денис Джака, Гранит Джака, Фрьолер (65 Айети), Родригес (46 Мубандже), Шакири (80 Сеферович), Гавранович (65 Цубер)