Фелипе Андерсон отбеляза два гола, за да донесе победата на Уест Хям над Саутхемптън с 2:1 на южния бряг, с който се затвори 19-ия кръг във Висшата лига.

Чуковете изостанаха в началото на второто полувреме, когато Нейтън Редмънд успя да бутне топката зад голлинията, след като преди това Фабиански отрази удари на Редмънд и Ромеу.

Само 3 минути по-късно обаче, Андерсон вкара със страхотен удар от разстояние, а в 60-ата минута осигури и триумфа, след като се разписа при отлична контраатака и подаване на Михаил Антонио.

До края Фабиански отрази по отличен начин удар по земята на Марио Лемина, за да запази триумфа, който бе 5-и в последните 6 мача за лондончани, които с 27 точки се изкачиха на 9-о място.

В същото време Светците останаха с 15 на 16-а позиция и продължават борбата за оцеляване, като не съумяха да постигнат трети успех след идването на новия треньор Ралф Хазенхютъл.