Джейми Варди зарадва Лестър по случай идването на 2019-а, след като донесе победата на Лисиците в гостуването на Евертън с 1:0.

Това бе първият двубой в Англия за новата година, а гостите заслужаваха да триумфират, тъй като имаха повече положения, докато Карамелите не бяха достатъчно опасни в атаките си.

Все пак те удариха греда през първото полувреме, когато защитникът Джонджо Кени се включи при едно нападение и стреля мощно от движение, но нямаше късмет.

Решаващият момент настъпи в 58-ата минута, когато Рикардо пресече подаване на Майкъл Кийн и веднага изведе Варди, който отново демонстрира скоростта си и макар и поставен под напрежение от Зума, стреля отлично в далечния ъгъл, за да реализира.

Домакините отправиха първия си точен удар едва в 75-ата минута, докато Лестър имаше и други ситуации и макар и да ги пропуна, съумя да стигне до победата, след която излезе 7-и с 31 точки. Евертън остава с 27, като загуби 4 от последните си 5 двубоя в шампионата.