Уест Хям загуби важен играч в лицето на Михаил Антонио за няколко месеца, след като атакуващият футболист получи сериозна травма в задната част на бедрото.

29-годишният Антонио пострада срещу Нюпорт за купата на Лигата миналата седмица и вчера бе опериран, като ще се възстановява 3-4 месеца.

Той е важна част от ротацията на Мануел Пелегрини заради способността си да играе на различни позиции в нападение, като през миналата кампания вкара 7 гола в 38 мача за лондончни.

При положение, че Хавиер Ернандес бе продаден на Севиля, опциите в нападението на Чуковете понамаляха, като Себастиан Алер е безспорния титуляр, а негов конкурент ще бъде друг нов играч Албиан Айети. Андрий Ярмоленко, Фелипе Андерсон, Робърт Снодграс и Мануел Лансини пък ще атакуват от втора позиция.

Антонио игра в първите 3 мача от сезона, но заради травмата пропусна победата над Норич последния уикенд. Той е обвързан с клуба до лятото на 2021-а година.