Евертън спря серията си от 4 поредни загуби във Висшата лига, след като важен успех над Уест Хям с 2:0 у дома.

Карамелите спечелиха напълно заслужено, а с триумфа осигуриха и малко спокойствие на мениджъра си Марко Силва, който при негативен резултат със сигурност щеше да бъде уволнен.

Том Дейвис пропусна да открие за домакините в 8-ата минута, но в 17-ата мърсисайдци вкараха. Бернард бе изведен от Тио Уолкот и успя да преодолее Роберто с удар в близкия ъгъл.

Малко след това Ричарлисон удари гредата, а домакините продължиха да имат предимство и след почивката. Последва и още една греда за домакините, този път на Уолкот, но вторият гол така не идваше.

И това можеше да се окаже важно, защото в 83-ата минута Алер се пребори за топката с Лансини и намери Огбона на чиста позиция, чийто удар обаче попадна в тялото на Джордън Пикфорд.

В добавеното време Гилфи Сигурдсон оформи крайния резултат със страхотен удари извън наказателното поле. Така Евертън се измъкна от зоната на изпадащите и вече има 10 точки. Уест Хям остана с 12, като спечели само 1 в последните си 3 срещи.