Алиреза Джаханбакш и Аарън Мой развалиха дългите си серии без гол и Брайтън спечели с 2:0 срещу Борнемут в първия мач от 20-ия кръг на английското футболно първенство.

Джаханбакш, който започна като титуляр за първи път през сезона, се отплати на Греъм Потър за доверието с гол в третата минута, когато изпрати силен шут в далечния ъгъл. Борнемут отговори с няколко пропуска, неутрализирани с чудесни намеси на Дан Бърн и Люис Дънк, а двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Десният бек Бърн вкара и втори гол за Брайтън през второто полувреме, но ВАР го отмени заради минимална засада при изпълнението на пряксвободен удар. Домакините все пак стигнаха до 2:0 в 79-та минута, когато Леандро Тросар подаде на Мой, който овладя топката и с второто докосване преодоля Аарън Рамсдейл.

С първата си победа в последните четири домакинства Брайтън се изкачи на 13-о място, докато Борнемут е 16-и с две точки над изпадащите.