Уулвърхемптън продължава похода си към Шампионската лига и в първия си мач от финалната част на сезона във Висшата лига победи с 2:0 Уест Хям като гост.

Головете в мача паднаха в последните 20 минути, като всичко се промени след влизаснето на терена на Адама Траоре.

В 73-ата минута той се измъкна отдясно и сложи топката на главата на Раул Хименес, който нямаше как са пропусне и вкара с глава 23-ия си гол през кампанията във всички турнири.

В 84-ата минута Траоре отново бе замесен, като този път се измъкна от Лансини, за да подаде към Мат Дохърти, който центрира и друга резерва Педро Нето засече от въздуха и вкара страхотен гол, за да оформи крайното 2:0.

Така Вълците вече имат 46 точки, като се изравниха с Манчестър Юнайтед на 5-ото място в класирането. Те са без загуба в Лондон вече в 10 поредни мача, което е забележително. Чуковете пък останаха с 27 точки и са сериозно замесени в борбата за оцеляване.