Лестър продъжава с лошото си представяне във Висшата лига и шансовете за място в Топ 4 намаляха още повече след 1:2 срещу Евертън на „Гудисън Парк“ в 32-ия кръг на Висшата лига.

Лисиците имат едва една победа в последните си 8 мача в първенството, като след подновяването на шампионата записаха 2 равенства и поражение, като имат 55 точки, с една повече от Челси и само с 3 пред Манчестър Юнайтед и Уулвс.

Началото бе отлично за домакините, които поведоха още в 10-ата минута, когато Ричарлисон бе оставен непокрит и не пропусна, след като бе намерен от Антъни Гордън.

Само 6 минути по-късно авансът стана 2:0. ВАР се намеси за съмнения за игра с ръка на Уилфред Ндиди и в крайна сметка дузпата бе факт, а Гилфи Сигурдсон я превърна в гол.

Лестър се подобри след паузата и в 51-ата минута върна интригата, когато Мейсън Холгейт изчисти в Келечи Ихеаначо и топката спря в мрежата. Пред вратата на Пикфорд имаше напрежение на няколко пъти, но Евертън все пак оцеля и вече има 44 точки.