С хеттрик на "старата кримка" Клаудио Писаро Вердер Бремен разби Байер Леверкузен с 4:1 като гост в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата и си пое глътка въздух в борбата за оцеляване.

Очевидно "бременските музиканти" обичат да играят на стадион "БайАрена" този сезон, защото преди седмици елиминираха Леверкузен след успех с 3:1 тук на четвъртфиналите за Купата на Германия.

Фин Бартелс откри още в петата минута за гостите, а Писаро вкара два гола в първата половина на второто полувреме (в 55-ата и в 65-ата от дузпа), за да оформи хеттрика си в 83-ата минута.

Единственият гол за Байер беше реализиран също от играч на Вердер. В 69-ата минута Папи Джилободжи си заби автогол.

37-годишният Писаро е най-добрият чуждестранен реализатор в историята на Бундеслигата. Той вече има 10 гола в първенството само през този сезон и е девети в листата на голмайсторите.