Холандия съсече Германия с класическото 3:0 в двубой от Лига А и група 1 в Лигата на нациите, който се игра на стадион "Йохан Кройф Арена".

Върджил ван Дайк вкара с глава преди изтичането на половин час игра, а в 86-ата минута Мемфис Депай нокаутира Бундестима след бърза контраатака. В добавеното време Вайналдум оформи крайния резултат.

Така след чакане от почти 16 години "лалетата" отново подчиниха големия си противник. Холандия спечели първите си точки в групата и се изкачи на втора позиция, на една точка зад лидера Франция. Германия е на дъното само с една спечелена точка.

Атаките се редуваха и пред двете врати, но домакините определено изглеждаха по-решителни и опасни, търсейки хитри скрити пасове зад гърба на германската защита. Първата добра ситуация се откри пред Тимо Вернер, който излезе сам срещу вратаря, но не уцели вратата с нескопосан удар с върха на обувката си преди изтичането на четвърт час игра.

Малко след това се стигна и до първия опасен удар. Тони Кроос намери Томас Мюлер, който отправи страховит снаряд, насочен в горния ляв ъгъл, но Яспер Силесен обра овациите с феноменално спасяване. Последваха още две опасни акции на гостите, но двата удара на Марк Ут бяха спасени.

Точно когато изглеждаше, че Бундестимът започва да контролира случващото се на терена, Холандия откри резултата. Бабел засече с рамо при центриране от корнер и топката се отби в напречната греда, след което заелият най-добра позиция Върджил ван Дайк направи успешна добавка отблизо с глава.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ckGP4UJ48LU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

До края на първата част домакините имаха още три добри положения, но първо Гинтер изчисти в последния момент пред Бабел, а после удари на Вайналдум и Депай профучаха покрай целта. Германците имаха добра възможност чрез Мюлер, но той прати топката във външната страна на мрежата.

Световните шампиони от 2014 година започнаха по-добре второто полувреме и контролираха играта, но постигнаха само един сватбарски шут чрез Дракслер. В средата на второто полувреме се стигна до сензационен пропуск на Лерой Сане, който остана сам срещу Силесен, но изстреля топката като по чудо покрай дясната греда.

Последваха неточни изстрели на Дракслер и Кроос, а четвърт час преди края на мача Мемфис Депай шутира право в обсега на Нойер след бърза контраатака на прибраните по-назад холандци.

В 86-ата минута поредната контраатака на Холандия матира германците. Промес получи отдясно и осъществи страхотен спринт, след което сервира топката на Мемфис Депай, вкарал в близкия ъгъл, въпреки намесата на Нойер.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/iI1x6VqbRqs" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

91-ата минута топовният изстрел на Депай след поредната бърза контраатака разтресе напречната греда, но резилът за гостите стана факт малко след това, когато Вайналдум вкара в долния ляв ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OslBOpjUtys" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Холандия - Германия 3:0

1:0 Върджил ван Дайк - 30'

2:0 Мемфис Депай - 86'

3:0 Джорджиньо Вайналдум - 93'

Холандия: Силесен, де Лигт, ван Дайк, Блинд, Дъмфрис, де Роон, Вайналдум, де Йонг (Аке - 77'), Бергвийн (Грьоневелд - 68'), Бабел (Промес - 68'), Депай

Германия: Нойер, Ботенг, Хумелс, Гинтер, Хектор, Кимих, Джан (Дракслер - 57'), Кроос, Мюлер (Сане - 57'), Вернер, Ут (Брандт - 68')