Херта Берлин сензационно сложи край на серията от 12 поредни домакински победи на Борусия Мьонхенгладбах в Бундеслигата и ги удари с 3:0.

Саломон Калу откри резултата след половин час игра, преодолявайки трима защитници. Онджей Дуда удвои преднината на своите в 56-ата минута след самостоятелен пробив, а крайният резултат оформи Дейви Зелке в 76-ата минута с глава.

Борусия Мьонхенгладбах падна от второ на трето място с актив от 42 точки, но по-лоша голова разлика от 2-ия Байерн, който приема Шалке от 19.30 часа. Берлинчани се изкачиха на 8-о място с 31 и ще се опитат да влязат в зона Лига Европа.

Четвъртият Ред Бул Лайпциг и следващият в класирането Айнтрахт (Франкфурт) завършиха изненадващо 0:0, като са съответно с 38 и 33 точки.