Борусия Дортмунд направи жесток гаф, защото изпусна преднина от 3:0 и завърши 3:3 срещу Хофенхайм в двубой от 21-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Началото на двете полувремена се разви по идентичен начин - гостите нападаха, но не вкарваха, а след това домакините се възползваха от своите положения и нанасяха ударите си.

Джейдън Санчо откри резултата половин час след първия съдийски сигнал, а преди почивката Марио Гьотце удвои. Рафаел Герейро направи аванса на вестфалци класически в средата на втората част, но десетина минути по-късно Ишак Белфодил намали.

Борусия видимо се поотпусна и Павел Кадержабек върна напрежението в мача с прекрасен удар с глава. В 87-ата минута дойде и големият студен душ, защото Белфодил изравни с втория си гол в мача.

Борусия Дортмунд събра 50 точки на върха и дръпна с осем на преследвачите Байерн Мюнхен и Борусия Мьонхенгладбах. "Жребчетата" паднаха сензационно с 0:3 от Херта у дома след серия от 9 поредни домакински победи този сезон, а баварците приемат Шалке от 19.30 часа днес.

Гостите започнаха много смело и натиснаха своя противник в първите десетина минути, след което Джейдън Санчо вкара най-странния гол в кариерата си. Британецът беше уцелен от защитник в наказателното поле, но след намесата на VAR главният арбитър отмени попадението заради засада на Марио Гьотце.

Аксел Витсел шутира високо, а постепенно Борусия започна да задържа топката и да води играта. При поредната акция на домакините Максимилиан Филип реши да обстрелва вратата на противника пред дъгата, но кълбото профуча покрай левия страничен стълб.

В 32-ата минута обаче Санчо демонстрира класата си за пореден път и този път резултатът беше открит. Той получи от Лукаш Пишчек в наказателното поле и отправи много техничен удар по диагонала, пласирайки топката в долния лъв ъгъл.

Две минути преди края на първото полувреме Борусия нанесе нов удар по своя противник и в основаната отново беше Санчо, който малко по-рано развинти Пош. Бауман спаси фалцовия изстрел на Санчо, но Марио Гятоце дебнеше и добута топката в опразнената врата с третия си гол за сезона и попадение №50 в Бундеслигата.

Хофенхайм започна второто полувреме така, както стартира и първото - с натиск към вратата на домакините. Шулц отправи мощен диагонален изстрел, който профуча покрай целта, а след това Бюрки отрази снаряд на Жоелинтон.

Сценарият от първото полувреме се повтори, защото Борусия се измъкна и нанесе удар. Гьотце игра на двойно със Санчо, който чукна с петичка и след това Марио сервира топката на Рафаел Герейро, вкарал отблизо.

Четвърт час преди края на редовното време отново имаше куп ситуации, които можеха да окажат различно влияние върху крайния резултат. Първо Пако Алкасер стреля неточно, а след това Санчо уцели гредата. Секунди по-късно Ишак Белфодил върна един гол за гостите, възползвайки се от грубата грешка на Абду Диало.

В 83-ата минута непримиримите гости стигнаха заслужено до нов гол, дело на Павел Кадержабек. Той надскочи Хакими в наказателното поле и със страхотен удар с глава матира Бюрки.

Четири минути след това зрителите по трибуните замръзнаха, защото Хофенхайм изравни. Белфодил се оказа най-находчив и изпревари всички при центриране в наказателното поле, вкарвайки с глава.

Борусия Дортмунд - Хофенхайм 3:3

1:0 Джейдън Санчо - 32'
2:0 Марио Гьотце - 43'
3:0 Рафаел Герейро - 66'
3:1 Ишак Белфодил - 75'
3:2 Павел Кадержабек - 83'
3:3 Ишак Белфодил - 87'

Борусия Дортмунд: Бюрки, Диало, Вайгъл, Хакими, Пишчек, Витсел, Дахуд, Герейро (Волф - 90'), Санчо, Филип (Алкасер - 70'), Гьотце (Топрак - 83')

Хофенхайм: Бауман, Пош, Бичакчич, Хюбнер, Кадержабек, Шулц, Грилич, Битенкурт (Нелсон - 70'), Демирбей (Гайгер - 46'), Крамарич (Белфодил - 46'), Жоелинтон