Болоня спечели с 2:1 срещу гостуващия Удинезе в среща от седмия кръг на италианското футболно първенство.

С втория си пореден домакински успех в калчото възпитаниците на Филипо Индзаги се измъкнаха от зоната на изпадащите и с актив от 7 точки вече заемат 13-ата позиция в класирането. Удинезе остана 11-и с точка повече.

Гостите поведоха след малко повече от половин час, когато Родриго Де Паул с дълъг диагонален пас намери Игнасио Пусето в честа позиция дясно в пеналта и аржентинецът преодоля Лукаш Скорупски.

Три минути преди почивката Федерико Сантандер изравни с удар от границата на пеналта.

Болоня стигна до пълен обрат в 82-ата минута, когато резервата Рикардо Орсолини реализира от десетина метра след подаване по тревата от дясно на Федерико Матиело.

В края Орсолини беше близо и до трето попадение, но нацели гредата.