Алавес надделя с 2:1 над гостуващия Валенсия в мач от 18-ия кръг на испанското футболно първенство.

С втория си пореден успех в Ла Лига възпитаниците на Абелардо Фернандес събраха 31 точки и се изкачиха на четвъртото място във временното класиране, на 6 точки зад лидера Барселона и 1 пред Реал Мадрид, който утре е домакин на Реал Сосиедад.

Валенсия остана 11-и с 22 точки, след като има само един успех в последните си пет мача от шампионата.

Гостите поведоха в равностойния двубой на "Мендисороса" след точно изпълнен пряк свободен удар от 22 метра на Даниел Парехо в 14-ата минута.

Седем минути по-късно Борха Бастон изравни. Той реализира с шут от десетина метра след разбъркване в наказателното поле на съперника след изпълнения на корнер от дясно.

В края на първата част Томас Пина удари греда с изстрел с глава, но в добавеното време той все пак реализира. Джони центрира от дясно към далечната греда, Виктор Лагардия свали с глава на границата на малкия пеналт към непокрития Пина, който отблизо преодоля вратаря Нето за 2:1.