Испания записа 4-ата си победа от 4 мача в група F, след като срази Швеция с 3:0 на „Сантяго Бернабеу” в Мадрид.

Иберийците не изглеждаха особено впечатляващо, но взеха своето с голове след почивката, два от които дойдоха от дузпи.

Гостите направиха твърде малко в атака, като останаха със 7 точки и продължават битката с Румъния за второто място в групата.

Луис Енрике продължаваше да отсъства за домакините и отборът бе воден от помощника му Роберто Морено, който направи 8 промени от мача с Фарьорите преди няколко дни.

Началото бе спокойно, без кой знае какви шансове и за двата отбора. В 14-ата минута първата възможност бе за домакините и Фабиан Руис стреля опасно, но Робин Олсен изби.

Последваха удари на Парехо и Рамос и дори попадение на Парехо, което обаче бе отменено поради засада. Така или иначе домакините засилиха натиска, но липсваше прецизност и острота на тима в следващите няколко минути.

Опит на Иско бе блокиран, а шут на Фабиан Руис премина над вратата. Центриранията също не носеха нищо опасно заради добрата организация в шведската отбрана.

В добавеното време на първата част Парехо стреля неточно, след това опит на Карвахал бе отклонен в корнер, след който Рамос не успя да насочи точно и в крайна сметка скандинавците оцеляха и паузата дойде при 0:0.

След почивката натискът на Испания продължи, макал че липсваше острота в действията. Все пак домакините държаха контрола и в 63-ата минута стигнаха до дузпа. Центриране на Асенсио след корнер бе отклонено от разперената ръка на Ларсон, което означаваше дузпа, която Рамос вкара и даде спокойствие.

Шведите продължаваха обаче да изглеждат твърде беззъби в нападение, а времето минаваше преди в края испанците да вкарат още два гола. Лустиг фаулира Алваро Мората в наказателното поле и нападателят вкара от бялата точка за 2:0.

Последва и попадение от игра, след  като Фабиан Руис взаимодейства с резервата Микел Оярсабал, който с много добър удар намери далечния ъгъл и така осигури и класическата победа.

Испания – Швеция 3:0

1:0 Рамос 64 дузпа
2:0 Мората 85 дузпа
3:0 Оярсабал 87

Испания: Кепа, Карвахал, Иниго Мартинес (88 Йоренте), Рамос, Алба, Бускетс, Парехо, Руис, Асенсио (66 Мората), Родриго (72 Оярсабал), Иско
Швеция: Олсен, Лустиг, Хеландер, Янсон, Аугустинсон, Клаесон (27 Йохансон), Ларсон (82 Исак), Екдал (86 Олсон), Форсберг, Берг, Куейсон