Реал Сосиедад взе предимство срещу сензацията Мирандес в първия мач от полуфиналите за Кралската купа, но резултатът 2:1 определено запазва шансовете на аутсайдера, който ще бъде домакин в реванша.

Втородивизионният тим изигра поредния си много добър мач, като в определени периоди бе и по-добър от домакините, които обаче все пак успяха да спечелят.

Тимът от Сан Себастиан поведе в 9-ата минута, когато Микел Оярсабал реализира спокойно дузпа, която бе спечелена от Порту и всичко започна отлично за домакините.

Мирандес обаче не загуби вяра и продължи да се бори и да пресира противника, което даде резултат малко преди почивката, когато Матеус успя да изравни макар и с малко късмет и така хвърли в екстаз около 1000 фенове на отбора.

Неприятното за тима обаче бе това, че почти веднага след подновяването на играта Реал отново поведе. Удари на Йодегор и Порту бяха спасени, преди норвежеца все пак да реализира за 2:1.

След почивката обаче втородивизионния тим не загуби спокойствието си и след силно второ полувреме допусна минимална загуба, запазвайки надеждите си за реванша.